INTERNI THINK TANK

IVM Chemicals, z udziałem INTERNI, przedstawia Wystawę/Wydarzenie INTERNI THINK TANK, które się odbędzie w Università degli Studi, w Mediolanie. Wystawa/Wydarzenie podkreśla potrzebę odnowy społeczności Nowego Tysiąclecia poprzez stworzenie wystawy z wykorzystaniem eksperymentalnych zabudów o znacznym działaniu wizualnym. 
Zabudowy te są stworzone we współpracy z firmami aktywnie uczestniczącymi w sektorach design’u oraz architektury, dbającymi  o środowisko oraz naturalne zasoby. Te dzieła sztuki są stworzone z myślą o pozytywnym “zanieczyszczeniu” oraz prezentują nową ścieżkę w projektowaniu z zastosowaniem już istniejących narzędzi w sektorze budowlanym.

HEDGEHOG

W ramach tego projektu, podczas targów Salone Internazionale del Mobile 2010, na placu Università Statale zostanie zamontowane wielkie dzieło sztuki Hedgehog, stworzone, aby pokazać społeczeństwu koncepcje związane z trwałością oraz możliwością utworzenia nowego, lepszego scenariusza urbanistycznego.
Hedgehog to wieża zbudowana przez wielkiego projektanta z Paryża Jean Michel Wilmotte. Wieża o wysokości  8 metrów została zbudowana przede wszystkim z drewna oraz wykończona lakierami do drewna Ilva.
Ivm Chemicals, we współpracy z Wilmotte, zdecydowała się przyczynić do realizacji ekologicznej budowy i zaproponowała wykorzystanie produktów KLIMA®WAX, linię wodną do użytku zewnętrznego, łącząc  potrzeby odporności drewna z dbałością o środowisko oraz zdrowie człowieka.
Wodne lakiery KLIMA® WAX są wzbogacone specjalnie dobranymi  woskami. Są one wysoce wodoodporne i zabezpieczają drewno, gwarantując wyjątkową barierę przeciwko grzybom, pleśni oraz pasożytom.

 KUCHNIA OIA PROGETTI

Oprócz tego, Ivm Chemicals przedstawia absolutną rewolucję w lakierowaniu powierzchni drewna: SILVER POWER.  
Dzięki wykorzystaniu proszku antybakteryjnego, znanego już od wieków, w połączeniu z Nano-technologią, nano-technologiczne wodne lakiery nawierzchniowe SILVER POWER są wyjątkowo innowacyjne ze względu na ich właściwości higieniczne. 

Srebrne nano-cząsteczki, tysiące razy mniejsze niż średnica włosa, powodują, że polakierowana powierzchnia staje się odporna na rozwój bakterii (takich jak Salmonella, Staphylococcus, Escherichia Coli lub Candida). Rozwój tych bakterii jest zmniejszony o 99%.  

Ich działanie antybakteryjne jest doskonałe na całej polakierowanej powierzchni, dzięki jednorodnemu rozproszeniu cząsteczek: cząsteczki nie wyparowują oraz są odporne na wycieranie. Powierzchnie polakierowane produktem SILVER POWER mogą być czyszczone zwykłymi detergentami bez potrzeby używania środków do dezynfekcji: dlatego są idealne dla środowisk gdzie higiena jest bardzo ważna, takich jak kuchnia, łazienka, pokoje dziecięce, a także miejsca publiczne.   

Lakiery nawierzchniowe SILVER POWER nie zawierają środków biobójczych oraz nie uwalniają substancji szkodliwych dla zdrowia. Aplikacja lakieru nawierzchniowego zaprezentowana na wzorze kuchni projektu OIA, jest pokazana na Uniwersytecie w Mediolanie.

Załączniki

Interni Think Tank Cartella Stampa

Comunicato Interni Think Tank

Comunicato Silver Power Kitchen

Hedgehog