Impreza pod znakiem lakierowania drewna i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań technicznych i estetycznych nie może pominąć ścisłej współpracy ze światem architektury i designu. Pracując dla IVM Chemicals wraz z najważniejszymi firmami z branży od lat uczestniczymy w projektach, których celem jest zapewnienie coraz lepszej jakości i estetyki mieszkaniowej.

Stałe zainteresowanie rozwojem trendów estetycznych oraz wymogów funkcjonalnych naszych przestrzeni mieszkalnych sprawiło, że firma IVM Chemicals w 2013 roku od samego początku entuzjastycznie podeszła do propozycji arch. Dedini i MiCue Milano Design, dotyczącej zorganizowania po raz pierwszy w Mediolanie festiwalu MILANO DESIGN FILM FESTIVAL, międzynarodowego festiwalu filmowego dedykowanego światowi design’u i architektury.

Na festiwalu Milano Design Film Festival zaprezentowane zostaną najlepsze z najnowszych filmów dokumentalnych nt. architektury i designu. Specjalny program będzie obejmował panele dyskusyjne z projektantami, architektami, producentami, reżyserami, krytykami, wykładowcami, studentami oraz ekspertami z Włoch i z całego świata.  

Festiwal jest imprezą dla wszystkich, których interesuje odkrywanie potencjału kina i obrazu ruchomego wykorzystywanego jako narzędzie. Zaprezentowanych zostanie ponad dwadzieścia filmów dokumentalnych, które przedstawią na dużym ekranie historie budynków, miast, projektantów i architektów, wielkie dzieła, anegdoty z życia projektantów oraz obrazy kręcone w sceneriach miejskich. 

www.milanodesignfilmfestival.com

Załączniki

Mdff Press Release

Ivm Comunicato Stampa Per Mdff 2014 Def (2)