Z okazji wystawy Salone del Mobile 2009, firma IVM Chemicals wraz ze swoją marką Ilva współpracowała  z Firmą Projektancką Danese nad rozwojem ważnego projektu pod nazwą  ENVIRONMENTAL DESIGN (Design Środowiskowy).

Prace lakierowane produktami marki Ilva były wystawione na stoisku Danese na targach Salone del Mobile 2009 w Fiera Rho Milan, i zostały oficjalnie przedstawione projektantom, architektom i dziennikarzom podczas imprezy Fuori Salone na Danese offices przy ul. Canova 34.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, gromadząc dużą liczbę przedstawicieli sektora meblarskiego i znawców projektowania. Udział dużej publiczności w tym wydarzeniu potwierdza niewątpliwy sukces marki Ilva w świecie Design’u, między innymi dzięki wieloletniemu doświadczeniu Grupy IVM.

ENVIRONMENTAL DESIGN to projekt skierowany na ekorozwój i trwałość: wszystkie wystawione prace stanowią wyraz ekologicznych wyborów. Materiały oraz poszczególne etapy produkcji pokazują ogromne zamiłowanie do środowiska oraz chęć zwiększenia fizycznej i duchowej jakości otoczenia, w którym żyjemy.

Lakiery marki Ilva zostały precyzyjnie wyselekcjonowane tak, aby połączyć idealne rezultaty estetyczne wraz z jak najmniejszym wpływem na środowisko: wszystkie produkty są wodorozcieńczalne i wykluczają użycie rozcieńczalników.

ALDO CIBIC zaproponował zieloną szklarnię o prostych kształtach oraz eleganckim dachu, przeznaczoną dla multifuncjonalnej, dodatkowej przestrzeni użytkowej w ogrodzie. DOG BOX DOGTROT - to szerokie funkcjonalne schronienie dla psów w czterech różnych wymiarach w zależności od wielkości zwierzęcia. Green Box oraz Dog Box zostały stworzone do użytku na zewnątrz. Wykonano je z drewna polakierowanego lakierami KLIMA® marki Ilva zabezpieczającymi je przed działaniem czynników atmosferycznych(światło, powietrze, woda, wilgoć, szkodniki). Seria produktów KLIMA® zawiera również produkty do konserwacji. Produkty KLIMA® otrzymały prestiżowy certyfikat CATAS QUALITY AWARD “Coating system for exterior wood”(Nagroda Jakości CATAS”System lakierniczy zastosowania zewnętrznego”).

 LUOTO to rodzina elementów przestrzennych zbudowanych na koncepcji „pudełka”, które rośnie i przekształca się, aby gromadzić, podpierać, otwierać, zamykać i przesuwać się, zmieniając swój kształt w multifunkcyjną strukturę towarzyszącą różnym aktywnościom(nauka, odpoczywanie, medytacja). Essenza, innowacyjny produkt marki Ilva, został wybrany do wykończenia elementów Luoto. Lakier ten został stworzony w odpowiedzi na pragnienie nadania elementom drewnianym absolutnie naturalnego wyglądu z myślą o współczesnych wnętrzach w prostym, czystym i rygorystycznym stylu. Produkt posiada idealną przejrzystość, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu drewna gwarantując przy tym idealną ochronę. Essenza chroni Luoto przed działaniem światła, zapobiega żółknięciu zachowują jego oryginalny kolor oraz chroni przed działaniem detergentów i uszkodzeniom mechanicznym.

 ZIGGURAT narodził się ze wspomnień Enzo Mari oraz Jego miłości do zabaw.
Ziggurat to trójkąt zbudowany z elementów w różnych kolorach i wymiarach. Dedykowany dzieciom do stymulowania wyobraźni oraz ludziom dorosłym do „zaczarowania i uwolnienia” ich umysłów. Ziggurat został pomalowany lakierami serii AQUATECH®, produktami w pełni wolnymi od rozcieńczalników, stworzonymi w poszanowaniu zdrowia ludzkiego i środowiska, zapewniającymi najwyższą odporność fizyko-chemiczną. Produkty AQUATECH® przeszły pomyślnie szereg testów laboratoryjnych potwierdzających, iż są one bezpieczne dla skóry. Ponadto, produkty te są zgodne z Normą EN71/3 dotyczącą bezpieczeństwa zabawek. Jasne kolory, które zastosowano na elementach Ziggurat zostały opracowane na wyselekcjonowanych pigmentach, która nie blakną w miarę upływu czasu.

Załączniki

Comunicato Ilva Al Salone Del Mobile