“Coloriamo il mondo” – to inicjatywa promowana przez Prof. Massimo Caiazzo (nauczyciela Kromatologii i Wice Prezydenta IAAC we Włoszech) z myślą o poszerzeniu wiedzy na temat kultury doboru kolorów wśród młodych projektantów.

Ivm Chemicalsè była oficjalnym sponsorem wystawy (Od 24 do 28 kwietnia, 2009, Milan) i ceremonii nagród konkursu "Coloriamo il mondo", poświęconemu odnowieniu podmiejskich i opuszczonych rejonów Mediolanu i Werony.

Mr. Roberto Marzi, Prezydent IVM Chemicals brał udział w tym wydarzeniu jako członek jury, oraz wygłaszał przemowę pod tytułem “Nowe pokolenie lakierów: drzewo, kolor i środowisko”. 

Po krótkim przedstawieniu Grupy i IVM Chemicals, prezentacja głównie skupiała się na zaletach wykorzystywania drewna jako materiału budowlanego.  Podkreślała ona również fundamentalną rolę farb jako elementu gwarantującego znakomite wykończenie techniczne i estetyczne. 

Jurorzy wybrali zwycięzców spośród 19 projektów przygotowanych przez studentów NABA – Nowej Akademii Sztuk Pięknych w Mediolanie; Akademii Cingarolil w Weronie; Akademii Domus; Politechniki w Mediolanie. Wszystkie prace zostały wystawione na Spazio 30 w Mediolanie, od 24 do 28 Kwietnia.

Pierwsze miejsce i stypendium w wysokości 1000 euro, przyznanym przez Ivm Chemicals, dostało się projektowi “GREEN TUNNEL”, wykonanemu przez studentów Akademii Domus w Mediolanie - Heewon Kim i  Larsen Niklas.

Drugie miejsce zajął   “TUNNEL” – projekt renowacji tunelu w pobliżu Stacji Centralnej w Mediolanie, opracowany przez Celine Switzeny, również studentkę Akademii Domus. 

Trzecie miejsce zostało przyznane ex-aequo dwóm pracom: projektowi Deboty Giacinti „Place St. Sebastian” w Weronie i projektowi “Colours for a new living” dla domów mieszkalnych w Weronie wykonanego przez grupę studentów: Mazzone, Toniolo, Bolla i Schanung. Wszyscy zdobywcy trzeciego miejsca są studentami Akademii Cignaroli w Weronie. 

Nagroda specjalna od IACC (International Colour Consultant Association) została wręczona studentce NABA  Beatrice Cossutti za pracę nad  “Corvetto Place”.

Kolor

I Kolor jest niezastąpionym źródłem przy odnawianiu obszarów podmiejskich. Niskie koszty wykorzystania kolorów pozwalają na szybką interwencję w takich miastach jak Mediolan, powszechnie uważanym za szare.  Kolor wywołuje określone uczucia i wrażenia, i ma wpływ na nasze spostrzeganie czasu, przestrzeni, dźwięków itp. „Pomalujmy Świat” jest adresowane do studentów i przyszłych projektantów. Głównym zadaniem tej inicjatywy jest  rozprzestrzenienie kultury koloru i przyczynienie się do rozwoju nowej, szerszej i holistycznej koncepcji „higieny” bytowej.

Załączniki

Coloriamoilmondo.Locandina

Ivm Progetto Colore Febbraio2010

Comunicato Premiazione

Progetti Domus Accademy

Progetti Accademia Cignaroli Verona

Progetti Naba