Bejce 

Bejcowanie drewna poprawia jego wygląd, podkreśla rysunek usłojenia i porów, ujednolica odcień i ogranicza zmianę koloru wraz z upływem czasu. Dzięki bejcowaniu pięknieją nawet pospolite gatunki drewna.

Nasza gama obejmuje pełny zestaw bejc wodnych i rozcieńczalnikowych, w niezliczonych kolorach i odcieniach.

Bejce
Bejce wodne i/lub rozcieńczalnikowe, nakładane natryskowo, szmatką, na liniach automatycznych oraz wałkiem. Dają wyjątkową transparentność i kolorowy blask mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz.

Bejce wodorozcieńczalne
Bejce wodne nakładane zanurzeniowo, metodą flow coating oraz natryskowo lub szmatką. Nakładane na elementy toczone z drewna twardzielowego dają dobrą transparentność bez użycia rozcieńczalników.

Barwniki aplikowane walcami 
Bejce rozcieńczalnikowe, nadające się do uszlachetniania różnych gatunków drewna, do przemysłowych aplikacji wałkiem. W zależności od sposobu użycia samej bejcy lub mieszanki z transparentnymi podkładami serii PF5 pozwalają uzyskać różne stopnie transparentności.

Farby nie kryjące, sprawiające wrażenie starych
Bejce rozpuszczalnikowe, nakładane metodą natrysku z przetarciem nadmiaru produktu. Przeznaczone do mebli stylowych.

Bejce skoncentrowane
Koncentraty bejc rozcieńczalnikowych, stosowane, jako składnik dodawany do produktów lakierniczych, zarówno podkładowych, jak i nawierzchniowych (nitrocelulozowych i poliuretanowych). Można je dodawać w małych ilościach bezpośrednio do produktu przed użyciem. Zachowują wyraźny charakter oryginalnego drewnianego podłoża, nadając mu jednocześnie delikatne, różnokolorowe odcienie.

Glaze
Bejce rozcieńczalnikowe nakładane natryskowo bezpośrednio na drewniane podłoże. Wymagają przecierania. Szczególnie polecane w sytuacjach, gdy chcemy otrzymać maksymalną jednorodność koloru, również w przypadku drewna różnych gatunków i jakości. Produkty Kromoglaze nadają meblom stylowym specjalnego efektu postarzenia.

Bejce o pozytywowym efekcie 
Bejce wodne nakładane natryskowo, przeznaczone do mebli wykonanych z drewna iglastego. Dają tzw. „pozytywowy" efekt kolorystyczny, wybarwiający wybiórczo twardą strukturę podłoża i podkreślający naturalny rysunek drewna.

Aquaglaze
Bejce wodne nakładane natryskowo z przecieraniem lub bez, w zależności od wymaganego efektu. Można je stosować na różnych gatunkach drewna, z jakich są wykonane meble i sprzęty wyposażenia wnętrz, zarówno nowoczesne, jak i stylowe. Produkty są przeznaczone do cykli lakierniczych wykorzystujących wyłącznie wodę.

Starzenie wodne
Starzenie wodne, nakładane metodą natrysku z przetarciem nadmiaru produktu. Przeznaczone do mebli stylowych.

Produkty pigmentowane: SYSTEM KOLORYMETRYCZNY

 

Marka Ilva była pierwszą z branży lakierów do drewna, która wprowadziła System Kolorymetryczny pozwalający wyjątkowo łatwo odtwarzać w dowolnym czasie lakiery wykończeniowe pigmentowane (poliuretanowe lub wodne) w odpowiednim kolorze: innowacyjny pomysł, który umożliwia łatwy i szybki dostęp do niezwykle szerokiej gamy kolorów.

Udoskonalany przez lata system kolorymetryczny opiera się na użyciu past o składzie opartym na specjalnych pigmentach wysokiej jakości, które zapewniają maksymalną odporność kolorów na światło i wysokie temperatury oraz idealną stabilność wraz z upływem czasu.

Pigmentowane pasty są testowane z użyciem zaawansowanych systemów nasycania kolorów i nadawania im odpowiedniego odcienia. Ich skład opiera się na pigmentach wybranych wg normy EN71/3, regulującej użycie metali ciężkich do produkcji zabawek.

U Dystrybutorów i w punktach Obsługi Klienta marki Ilva można znaleźć każdy pożądany kolor do następujących wykończeń:

  • Lakiery nawierzchniowe poliuretanowe, połyskowe
  • Lakiery nawierzchniowe poliuretanowy, matowe
  • Lakiery nawierzchniowe wodne do wnętrz, matowe
  • Lakiery nawierzchniowe wodne do stosowania na zewnątrz

Można wybierać spośród ponad 2100 kart wzorników dla NCS i RAL.
W punktach Obsługi Klienta marki Ilva można ponadto dokładnie odtworzyć każdy inny kolor potrzebny do obróbki i dekoracji drewna.

System kolorymetryczny zapewnia wyjątkową niezawodność i dokładność w odtwarzaniu kolorów oraz pozwala bardzo szybko uzyskać wymagany produkt wykończeniowy.