W sektorze lakierów do drewna poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technicznych i estetycznych nie może odbywać się bez ścisłej współpracy z przedstawicielami świata architektury i design’u. 

 

IVM Chemicals wraz z najważniejszymi firmami z branży od lat uczestniczy w projektach mających na celu zapewnienie wyższych standardów jakości i estetyki mieszkaniowej.

 

Stałe zainteresowane rozwojem trendów estetycznych oraz wymogów funkcjonalnych naszych przestrzeni mieszkalnych sprawiło, iż entuzjastycznie podeszliśmy do propozycji, jaką złożyli nam Architech i MiCue Milano Design, którzy zorganizowali w 2013 roku w Mediolanie po raz pierwszy MILANO DESIGN FESTIVAL, międzynarodowy festiwal filmowy poświęcony światowi design’u i architektury.

 

Osiągnięty ogromny sukces, również międzynarodowy, sprawił, że Milan Design Film Festival odbył się również w Wenecji (1-15 lipca 2014) na Uniwesytecie IUAV (Tolentini Central Library) gdzie zaprezentowano 8 filmów.

 

Krótka podróż przez kilka wybranych, najnowszych filmów pokazuje, że produkcja video-dokumentów unowocześniła środki przekazu sprawiając, że są bardziej wyraźne, pełne zrozumienia, przepełnione uczuciami. Budynki, metropolie, plany urbanistyczne są zaprezentowane z nową narracją, nie tylko pracują, ale i „przemawiają” odwołując się do problemów ludzkich.”  

 

www.milanodesignfilmfestival.com

Załączniki

Mdff Itinerante Comunicato Stampa

Mdff@Venice It

Mdff@Venice En