Lakiery marki Ilva zastosowane w Bibliotece Narodowej w Rydze

 

Połączenie design’u i kultury, wnętrze Gaismas Pils Zamku Światła – symbolu kultury przyszłości Rygi (Łotwa), otwartego w kwietniu 2014, - wykonano z drewna, które polakierowano produktami marki ILVA.

Na etapie tworzenia projektu, firma architektoniczna poszukiwała rozwiązania pozwalającego na uzyskanie ochrony użytego do budowy wnętrza drewna przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalnego wyglądu. Drewnem jakie zastosowano była brzoza, powszechnie dostępna w lasach  na Łotwie, często stosowana do budowy przedmiotów kultury.

Brzoza jest pięknym, jasnym drewnem o szczególnym jedwabistym aspekcie. Jest jednak trudna do polakierowania w efekcie naturalnym ze względu na silną tendencję do żółknięcia, która może spowodować stopniowy zanik przejrzystości i utratę efektu jedwabistości usłojenia drewna.

ILVA Aquatech Essenza (TW18), wszechstonnego zastosowania wodny lakier do wnętrz, w pełni sprostał oczekiwaniom związanym ze stworzeniem mebli o naturalnym wyglądzie, doskonale  wpisujących się we współczesny, surowy i rygorystyczny styl. Doskonała przejrzystość oraz własności antyrefleksyjne sprawiają, że drewno zachowuje swój naturalny wygląd, a zarazem odporność oraz ochronę  jaką zapewniają tradycyjne produkty lakiernicze.

Ponadto, Aquatech Essenza to produkt o wszechstronnym zastosowaniu, wolny od emisji, którego wyjątkowa formuła na bazie wody  została stworzona w taki sposób, aby miał on niewielki wpływ na środowisko.